BİLGE ÇOCUK PARKI

BİLGE ÇOCUK PARKI

Çaybaşı Post Modern Bilge Çocuk Park Projesi

Yaşamı var eden değerlerden uzaklaşırken, her geçen gün sanal ve yapay bir dünyaya dönüşüyoruz.

Bunun sonucu olarak anti sosyal, teknoloji bağımlısı, obezitenin ağına düşmüş çocuklar yetişmekte. 

Fast food yiyeceklerin yerine sağlıklı ve taze yiyeceklerin yer aldığı, çocukların sosyalleşeceği aralarındaki dezavantajı ortadan kaldıracakları, eğlenirken öğrenecekleri, kredi kartları ve jetonlar olmadan doyasıya oynayabilecekleri, post modern bir park doğuyor.

Muratpaşa’nın göbeğinde çocuklarımızın toprağa dokunabileceği, ekranlara ve makinalara bağımlı olmadan atölyelerde üreterek el becerileri ve özgüvenlerini geliştirebilecekleri bir park yaratıyoruz.

Antalya’nın Turunç ağaçları arasında portakalın vitaminini kolaya tercih edecekleri, gece sefalarını, full çiçeklerinin eşsiz kokusunu hissedebilecekleri, torosların coşkun akan suyunun yedi arıklar eliyle eski değirmene ulaşıp buğdayı una çevirdiği gibi çocuklarımızı doğaya döndürmeyi amaçlıyoruz.

Çocuklarımızın kendi dünyalarını keşfedebileceği, aile ile kaliteli zaman geçirebileceği, benliklerini temizlerken, kıyafetlerini kirletebilecekleri, eski Antalya’nın değerlerini öğrenirken Antalya’da çocuk olmanın ayrıcalığını yaşayabilecekleri bir parktır Post Modern Bilge Park.

Geleceğe bilge gülümseyişler biriktiren çocuklar hayal ediyoruz. Bu güne gelen büyüklerin dünlerinde bir gezinti yapmak istiyoruz.

Foto Galeri